Celý proces, od vaší objednávky až po doručení závěrečné zprávy, probíhá v následujících bodech:

Objednávka

Pokud chcete, abychom otestovali váš web, ze všeho nejdříve byste si měli službu objednat. Podrobnosti o objednávce naleznete na samostatné stránce Objednávka. Test začne až poté, co vám CZ.NIC, z. s. p. o. objednávku potvrdí.

Automatický sken

Proběhne nejdříve pět pracovních dní poté, co potvrdíme vaší objednávku (dojde k uzavření smlouvy). Termín skenu je závislý na pořadí objednávek. O termínu budete vopřed informování e-mailovou zprávou. Používáme nekomerční, komerční i vlastní nástroje. Skenery se standardně chovají nedestruktivně. O testováni by však měla byt informována osoba odpovědná za chod stránek.

Rychlý ruční test a interpretace výsledků

Provádí člověk a tak minimalizuje falešná pozitiva automatických testů. Objevuje taky bezpečnostní chyby, které skener neobjeví. Ačkoliv automatické skeny objeví značné množství slabých míst a velmi testerovi usnadní práci, stále platí, že značné množství práce odvede zkušený tester.

Závěrečná zpráva

Odkaz na závěrečnou zprávu Vám bude doručen na e-mail, který byl uveden ve vaší objednávce. Ve zprávě obdržíte následující informace: